Sıkça Sorulan Sorular

Biz Kimiz?


Hakkımızda detaylı bilgiye https://www.izmirmuzikakademisi.com/hakkimizda sayfasından ulaşabilirsiniz.
İZMA'nın çalışma saatleri nedir?


Kış Dönemi ___________ Haftaiçi: 10.00-20.00 Cumartesi: 10.00-18.00 Pazar: Kapalı Yaz Dönemi ___________ Haftaiçi: 10.00-20.00 Cumartesi: Kapalı Pazar: Kapalı
İZMA'yı, "0850" ile başlayan kurumsal telefon hattınızdan aradığımızda ya da İZMA'dan arandığımızda ekstra bir ücret öder miyiz?


Hayır. Normal tarifeniz üzerinden ücretlendirildiğiniz kurumsal bir hattır.
Eğitimlerimizde yaş sınırı var mıdır?


Hayır. 4 yaşından itibaren başlayan eğitimlerimizde üst yaş sınırı yoktur. Kendini iyi hisseden herkes eğitimlerimizden faydalanabilir. :)
İZMA'nın sunduğu eğitim programları ulusal ya da uluslar arası standartlara uygun mudur?


Eğitim programlarımız başta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış programlardır. Bunun dışında akademimizde uygulanan eğitim programları, 2016 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) ile yapılan protokolle bütün branşlarda üniversite tarafından da onaylanmıştır. Ayrıca akademimiz; uyguladığı London College of Music (LCM) ve Preschool & Primary School Prodigies (PsP) programları ile de, okul öncesi dönemden başlamak üzere, bir çok yaş grubunda öğrenciye, İngiltere ve Amerika menşeli, uluslararası standartlarda kabul görmüş ve tamamlandığında bu ülkelerle birlikte, dünyanın bir çok ülkesinde geçerliliği olan sertifikalı eğitimler sunmaktadır.
Eğitimim boyunca öğrendiklerimi sahnede uygulama şansım var mı?


Evet. Sizlere yılda en az 2 defa sahneye çıkma imkanı sunuyoruz. Örgün eğitime paralel olarak her dönem sonunda bir sahne gösterisi hazırlıyoruz. Ayrıca yerel yönetimlerin ya da farklı kurum veya kuruluşların düzenlediği festival, fuar gibi organizasyonlarda öğrencilerimizin kendilerini göstermelerini sağlayabiliyoruz.
İZMA'ya kayıt nasıl oluşturulur?


Kayıt olmaya karar verdiğiniz zaman eğitim programlarımızı inceler ve karar verdiğiniz program koşulları üzerinden kaydınızı oluşturabilirsiniz. 1- Kayıt için eğitim sözleşmemizi okuyup doldurup imzalamanız gerekmektedir. 2- Kimlik fotokopiniz gerekmektedir. 3- Kayıt esnasında ilk ödemenizi yapmanız gerekmektedir.
İZMA'nın bir eğitim dönemi deyince ne anlamalıyız?


İZMA'da bir eğitim dönemi dört haftayı ifade eder. Dolayısıyla ödeme periyotu dörder haftalık süreçleri kapsar.
İZMA eğitim ücretleri sabit midir?


Hayır. Ücretlerimiz eğitim programlarımıza göre farklılıklar göstermektedir. Eğitimlerimizin ücretleri ile güncel kampanya ve indirimlerimizden haberdar olmak için bizi arayabilir, sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, ayrıca internet sitemiz üzerinden "başvuru alanı" sayfasında e-posta adresinizi "abone ol!" kısmına gönderebilirsiniz.
İZMA'da ücret dönemleri nasıldır?


Öğrencinin derse başladığı günden itibaren dört ders için ücretlendirme yapılır. Devam edildiği takdirde, her beşinci derste tekrar ödeme yapılır.
İZMA'da dersler hep dönemlik midir? tek ders alınabilir mi?


Evet. Tek ders için ödeme yapılarak eğitim alınabilir. Ancak tek ders için yapılan ödeme indirimsiz ya da kampanyasız ücretler üzerinden %10 ile %30 oranlarında zamlı olarak tahsil edilir.
Kayıt silme işlemi için ne yapmalıyım?


1- Bulunduğunuz dönemin son haftasında ayrılma isteğinizi bize bildirirsiniz. 2- Size vereceğimiz ayrılma isteğini ve nedenlerini bildireceğiniz matbu dilekçeyi doldurup bize teslim edersiniz. 3- Ders-telafi ve ücret alacak-verecek olup olmadığını kontrol ederiz. 4- Varsa bu eksikliklerin giderilmesi beklenir (-ki giderilmezse kayıt sözleşmesi devam ettiğinden ilişiğiniz kesilmez ve yeni döneminiz başlar). 5- Yoksa size kurumumuzla ilişiğinizin kalmadığına dair "ilişik kesme belgesi" verilir. 6- Eğitim sözleşmenize "iptal edilmiştir" damgası vurularak feshedilir, sözleşme bizde kalır.
İZMA'da hangi müzik dallarında eğitim alabilirim?


İZMA'da; Türk Müziği, Batı Müziği, Caz Müzik ve Müzik Teknolojileri Bölümlerinde, dilediğiniz pratik ya da teorik eğitimi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için "eğitimlerimiz" sayfasını inceleyebilirsiniz.
İZMA Caz Müzik Bölümü sertifika programının eğitim süreci ne kadardır?


Caz Müzik Bölümümüz, hazırlık ile birlikte toplam 3 yıllık önlisans dengi bir sertifika programdır. Üniversitelerin akademik yılına denk bir şekilde, güz ve bahar dönemleri ile yarı yıl ve yaz tatillerinden oluşur. Bu kapsamda, her yarı dönemde 12, senede 24 ve 3 yılda 72 haftalık bir program uygulanır.
Dileyen herkes İZMA Caz Müzik Bölümü sertifika programı öğrencisi olabilir mi?


Caz Müzik Bölümümüzün sertifika programı öğrencisi olmak için herkes başvurabilir. Başvuran öğrenciler, bölüm başkanı ve öğretim görevlileri tarafından değerlendirilirler. Temelde, enstrüman veya vokalle ilgili becerisi olan herkes programa kabul edilir. ancak hiçbir şekilde becerisi olmayan ve müziği işitemeyen bireyler programa kabul edilmezler.
Caz Müzik Bölümü sertifika programı öğrencileri belirli aşamalarda değerlendirmeye tabi tutulurlar mı?


Evet. Akademik yıl sonunda, öğrencilerin bilgi ve becerileri pratik ve/veya teorik teste tabi tutulur.
İZMA Müzik Teknolojileri Bölümü sertifika programının eğitim süreci ne kadardır?


Müzik Teknolojileri Bölümümüz, hazırlık ile birlikte toplam 2 yıllık önlisans dengi bir sertifika programdır. Üniversitelerin akademik yılına denk bir şekilde, güz ve bahar dönemleri ile yarı yıl ve yaz tatillerinden oluşur. Bu kapsamda, her yarı dönemde 12, senede 24 ve 2 yılda 48 haftalık bir program uygulanır.
Dileyen herkes İZMA Müzik Teknolojileri Bölümü sertifika programı öğrencisi olabilir mi?


Müzik Teknolojileri Bölümümüzün sertifika programı öğrencisi olmak için herkes başvurabilir. Başvuran öğrenciler, bölüm koordinatörü ve öğretim görevlileri tarafından değerlendirilirler. Temelde, kayıt teknolojileri, müzik üretimi vb. ile ilgili, ilgi ve becerisi olan herkes programa kabul edilir.
Müzik Teknolojileri Bölümü sertifika programı öğrencileri belirli aşamalarda değerlendirmeye tabi tutulurlar mı?


Evet. Akademik yıl sonunda, öğrencilerin bilgi ve becerileri pratik ve/veya teorik teste tabi tutulur.
İZMA'da öğrenimlerini tamamlayan öğrencilere her hangi bir belge ya da sertifika verilir mi?


Akademimiz öğrencileri; dilerlerse öğrenim süreçlerini, Milli Eğitim Bakanlığı ya da gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri tarafından onaylanmış programlar ile tamamlayabilir ve sertifika almaya hak kazanabilirler. Bunun dışında her dönem sonunda düzenlediğimiz gösteride sahne alan öğrencilerimize katılım belgesi de kurumumuzca sunulur. Ayrıca London College of Music (LCM) gibi uluslararası kuruluşların eğitim programlarını akademimizde tamamlayan öğrencilerimiz de sınav merkezlerinde girecekleri sınavlarda başarılı olmaları durumunda sertifika/diploma almaya hak kazanırlar.