top of page
Özel Yetenek Sınavları

Özel yetenek sınavları; Türk Müziği, Batı Müziği ve tiyatro eğitimi veren kurumların, güzel sanatlar fakültelerinin ve liselerinin müzik bölümlerinin, müzik teknolojisi bölümlerinin, müzikoloji bölümlerinin ve eğitim fakültelerinin müzik öğretmenliği bölümlerinin giriş sınavlarını kapsar.

 

Bu sınavlar bölümlere göre farklılıklar göstermektedir. Türk Müziği eğitimi veren kurumlar, giriş sınavlarında; duyum-işitme, ezgi ve ritim hafızası ile enstrüman ve/veya vokalle eser icra tavrına bakarken, Batı Müziği ve teknoloji eğitimi veren kurumlar, bunlara ek olarak; dikteyi, solfeji ve hem enstrüman hem de vokalde teknik icrayı dikkate alabilmektedirler.

 

İşte bütün bu istenilen şartlara akademimizde branşalara dayalı eğitim ile cevap bulabiliyorsunuz. Dilerseniz sadece duyum-işitme eğitimi ile temel hazırlık, dilerseniz de buna ek olarak; TYT destek eğitimi de dahil olmak üzere dikte, deşifre, repertuvar, şan ve enstrüman eğitimlerinden oluşan paket program ile kapsamlı hazırlık tercih edebiliyorsunuz.

Bu eğitimlerimiz, 8 kişilik sınıflarda, profesyonel bir ekip tarafından titizlikle yürütülen çalışmalar sonucuda, okullar tarafından açıklanan çıkmış sorulara da dayandırılarak oluşturulan son derece sistematik soru kalıplarını içeren deneme sınavları ve haftanın beş gününe varan ek dersler ile desteklenmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz, komisyon karşısında sınav simülasyonuna tabi tutularak, bilgilerinin yanında heyecanlarını dolayısıyla tavır ve davranışlarını da sınayarak, şüphesiz tam bir hazırlık ile sınavlara uğurlanıyorlar. Eğitim programlarımızı yandaki tanıtım kitapçığımızdan ve videomuzdan inceleyebilirsiniz.

Bütün bu eğitimlerimize ve deneme sınavları ile desteklenen kurslarımıza ön başvuru oluşturmak için "Hemen Başvur" düğmesine tıklayınız.

bottom of page