top of page

Hakkımızda

16 Kasım 2013'te iki genç müzik öğretmeni tarafından açılan İzmir Müzik Akademisi, bugün, Alsancak ve Üçkuyular Bölgelerinde yer alan iki okuluyla İzmir'in çekim noktalarında hizmetlerini sürdürmektedir. Teorik ve uygulamalı derslerden oluşan sertifikalandırılabilir programlarının yanı sıra, uzman kadrosu ve etkinlikleriyle de, İZMA, İzmir'in en kapsamlı müzik okuludur.

Vizyon

İzmir'de 'özel' tematik bir müzik üniversitesine dönüşmek ayrıca uluslararası alanda bilimsel ve sanatsal katkı sunmak.

Misyon

Yerel, bölgesel ve küresel ölçekte, müziksel, sanatsal ve bilimsel eksenli, nitelikli ve entelektüel bilgi birikimine sahip, sağduyulu, yenilikçi, rekabetçi; müzikal anlamda dünya vatandaşı olmayı tercih eden bireyleri mesleki bilgi ile donatmayı ve müziğe dair bütün alanların uzmanlarını yetiştirmeyi hedefler.

Müzik = Hayat
Ekibimiz
Güvenç Birer
Güvenç Birer

Onursal Kurucu ___ Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı mezunu.

press to zoom
Turgay Gündoğdu
Turgay Gündoğdu

Alsancak | Müdür ___ Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Anabilim Dalı yüksek lisans mezunu. Akademimizde müzik bölümlerine hazırlık, piyano, bağlama, tanbur, temel müzik bilgileri; bona-solfej-dikte-deşifre, klasik armoni, bilgisayarda nota yazım teknikleri, çalgı bilgisi ve frekans analizi, ses kayıt teknolojilerinin kültürel tarihi dersleri ile Geleneksel Türk Halk Müziği Topluluğu'nun çalışmalarını yürütmektedir.

press to zoom
Zuhal Doğan
Zuhal Doğan

Alsancak ___ Halkla İlişkiler Öğrenci İşleri

press to zoom
Hilal Batı
Hilal Batı

Alsancak | Öğretmen ___ Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Anabilim Dalı yüksek lisans mezunu. Akademimizde müzik bölümlerine hazırlık, piyano, keman, gitar, temel müzik bilgileri; bona-solfej-dikte-deşifre derslerini yürütmektedir.

press to zoom
Cansu Kocaoğlu
Cansu Kocaoğlu

Üçkuyular | Müdür ___ Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı yüksek lisans mezunu. Akademimizde şan, piyano, gitar, temel müzik bilgileri; bona-solfej-dikte-deşifre, Orff Çalgıları dersleri ile VocalİZMA Polifonik Topluluğu'nun çalışmalarını yürütmektedir.

press to zoom
Hale Balkır
Hale Balkır

Üçkuyular ___ Halkla İlişkiler Öğrenci İşleri

press to zoom
Busenaz Türker
Busenaz Türker

Üçkuyular | Öğretmen ___ Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunu. Akademimizde müzik bölümlerine hazırlık, piyano, gitar, temel müzik bilgileri; bona-solfej-dikte-deşifre derslerini yürütmektedir.

press to zoom
bottom of page