top of page

Müzikle Tanışma Programı

5-7 ve 7-12 yaş arası öğrencilerimiz için bireysel olarak sunduğumuz piyano ve davul eğitimlerine ek; gitar, ukulele, keman, yan flüt ya da bağlama eğitimlerini de yine bireysel ya da toplu olarak sunabiliyoruz. Eğitimlerimizde enstrüman dersinin yanı sıra ayrıca planlanan ve temel müzik bilgilerini kapsayan Müziksel İşitme-Okuma-Yazma dersi ile çocuklarımızın iyi bir müzik eğitimi almalarını, dahası, geleceğini müzik üzerine kurgulayanlar için iyi bir kapı açabilmeyi diliyoruz.

Preschool & Primary School Prodigies (PsP)

Amerika'nın 1 numaralı müzik eğitim programı Preschool & Primary School Prodigies; okul öncesi ve ilkokulda müzik ve nota eğitimine artık çok farklı bir bakış açısı geliyor. Amerika'da, 2016 yılında, "yılın en iyi müzik eğitimi" ödülüne layık görülen PsP, 4-10 yaş çocukların müziğe başlangıcında, çok farklı, eğlenceli ve öğretici bir pencere açıyor.​

Sadece bir müzik ve nota eğitimi olmayan PsP, öğrencilere; erken öğrenme çağında enternasyonel müzik anlayışı ile tanışma, kalıcı olarak nota öğrenme, İngilizce'yi müzik alanında kullanarak doğal süreçte yabancı dilini pekiştirme, PsP Deskbell'lerin kusursuz tınıları ve sistematik bir biçimde ilerleyen eğlenceli müfredat yapısı ile bütüncül bir müzik ve nota eğtimi imkanı sunuyor.

Neden PsP?

- İnteraktif eğitim.

- İngilizce eğitim.

- Kitap ve müfredata dayalı akademik eğitim.

- Ulusal ve uluslararası yarışmalarla etkinlik destekli eğitim.

Orff - Ritim Atölyesi - Beden Perküsyon - Müzikal Yaratıcı Drama

4-12 yaş arasında farklı yaş grupları ile planladığımız İZMA çocuk atölyeleri; onların tamamen yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen eğitimlerden oluşmaktadır ve her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli eğitmenler tarafından yürütülmektedir. Bu kapsamda düzenlediğimiz eğitimlerimiz ve 'yaz okulu' ile çocuklarımız, müzikle doğru bir şekilde tanışırlar. Ayrıca piyano, gitar, keman, yan flüt ya da bağlama enstrümanlarından dilediğini seçen çocuklarımız kendini keşfetsin istiyoruz...

Çocuk Korosu

Pedagojik formasyona sahip uzman kadromuz yönetiminde oluşturduğumuz çocuk korosu ile 7-12 yaş arası çocukların konser, festival ve yarışma deneyimleri yoluyla kendilerini müzikle keşfetmelerini hedefliyoruz. Ayrıca çalışmalar sonunda, ezgisel ve ritimsel işitmesi uygun görülen ve grup bilinci ile hareket edebilen çocuklarımız, yapılacak İZMA Çocuk Şarkıları Albümü'nde yer alma şansınını da elde etmiş olacaklar.

MEB onaylı program ile çalışmalarını belgelendirebilecek sevgili üyelerimiz, kim bilir belki de ileride ünlü bir sanatçı olarak tekrar karşımıza çıkacaklar. Koromuza ön başvuru oluşturmak için "Hemen Başvur" düğmesine tıklayınız.

Orkestra Eğitimi

Enstrüman kurslarımızdan yararlanan ve eğitiminde belli bir seviyeye ulaşmış öğrencilerimiz için ücretsiz olarak orkestra dersi sunuyoruz. Bu ders ile enstrümanında ve temel müzik bilgilerinde belli bir seviyeye gelerek müziği tanımaya başlayan öğrencinin; toplu icra edebilme, topluluğa uyum sağlama, birlikte hareket etme, sanatsal disiplin aracılığıyla iç disiplinini sağlama, kurallara uyma gibi özgüvenini arttırıcı kazanımlar elde etmesi hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra çalışmalar süresince oluşacak repertuvar ile sürekli hazır bir topluluk, neden periyodik olarak konser vermesin?

bottom of page